Ohlédnutí za rokem 2019

Rok se s rokem sešel aneb nový rok 2020 je tady

Konce starého a začátky nového nás, lidstvo, obecně nutí k rekapitulaci nebo k zamyšlení. Stejně tomu je i u konce roku. Ba dokonce, událost, kdy se 365 dní uchýlí ke konci a opět se začíná počítat nových 365 dní hezky od nuly, má k onomu zasněnému vzpomínání velmi blízko. A tak není divu, že nejedna pozemská bytost začne hodnotit, co se jí v roce minulém povedlo, co dokázala, co zažila a co naopak nezvládla, co by v příštím roce chtěla udělat jinak, případně co nového by ráda vyzkoušela.

I na nás s Markem padla při začátku roku tahle evaluovací nálada. A protože si myslíme, že loňský rok 2019 byl velmi nabitý a pro nás velice zajímavý, rozhodli jsme se tu naši rekapitulaci ukázat světu a vypustit ji do nekonečně se rozpínajícícho internetového prostoru.

 

Leden, únor, březen

PištělákoviZačátek loňského roku se nesl ve jménu příprav na uzavření svazku manželského. Hodně se plánovalo, dodělávalo, objednávalo a platilo. Nakonec ale vše dopadlo na výbornou a naše svatba se náramně vydařila. (Čas letí jako splašený a mně se ani nechce věřit, že už je to téměř rok, co Marka láskyplně oslovuji „manžílku můj“.)

Ještě před svatbou jsme ale zvládli prodloužený víkend v Liverpoolu. Samozřejmě nechybělo fish and chips a návštěva Cavern clubu. Ale i na kulturu došlo, navštívili jsme Tate Liverpool a obdivovali tak díla umělců jako je například Piet Mondrian.

V březnu jsme naši domácnost doplnili o novou lednici a pračku se sušičkou.

 

Duben, květen, červen

KoloseumDruhá čtvrtina roku 2019 byla taktéž velice nabitá a přinesla spoustu zajímavých zážitků a událostí. V dubnu jsme odcestovali na týden do italského věčného města – Říma. Bylo to pohádkově kouzelné, romantické, plné lahodného jídla a naprosto přecpané historií a uměním. Moc tímto děkujeme Mirkovi za naprosto nezapomenutelný a velkorysý svatební dar.

Květen 2019 přinesl další zásadní rozhodnutí a změnu v našich životech – založili jsme blog pistelakovi.cz. Na konci měsíce jsme potom využili vánoční dárek od Jolany a Milana a vydali jsme se na romantickou večeři v Tančícím domě.

V půběhu následujícího měsíce června jsme nejen oslavili moje 27. narozeniny, nýbrž také začali s naším velkým zahradnickým projektem. Pokud by vás více zajímalo, o co se jedná, mrkněte sem. Další peckou, kterou jsme v červnu zvládli, bylo představení umělecké skupiny Cirque du Soleil.

 

Červenec, srpen, září

Teplé léto 2019 přineslo spoustu zajímavých akcí a zážitků. Podrobný výčet včetně obrázků můžete vidět zde. Pro ty, kterým se nechce klikat na odkazy, prozradíme, že jsme byli v ZOO, na nádherné oslavě 30. narozenin sestřenice Lady, oba jsme dali výpověď v práci a jeli do Holandska spolu s babičkou a dědou. V neposlední řadě jsme pak byli na festivalu Colours of Ostrava.

V září nám začala naše velká svatební cesta. Jak jistě víte, byli jsme na cestě 3 měsíce a navštívili jsme během ní Francii, Guadeloupe, Mexiko, Peru, Yucatán, New York, Haag. Jednalo se o naši zatím největší cestovatelskou výpravu, která nám přinesla neskutečně mnoho vjemů, poznatků a zážitků.

 

Říjen, listopad, prosinec

Silvestr 2019Po návratu z naší jedinečné svatební výpravy jsem se doma shledali s našimi milovanými. Kočce doma jsme pak museli nasadit težkou dietu, protože za 3 měsíce, co ji krmili jiní, se zdvojnásobila. V prosinci jsme udělali první přednášku o cestování na ZŠ Pečky, ozdobili společně již 4. vánoční stromeček a následně poprvé oslavili společně Štědrý večer. Rok 2019 jsme ukončili pohodově spolu se sestřenicí Evou, autorkou čtivého blogu Češka ve Varšavě.

 

Rok 2019 byl pro nás nový, zásadní, přelomový, plný dobrodružství a my s Markem bychom si přáli, aby ten následující rok byl minimálně alespoň takhle pestrý a napínavý. Zároveň přejeme všem čtenářům našeho skromného blogu, aby se vám příspěvky i nadále líbily a jejich čtení vám přinášelo pobavení, poznání a informace o tom, jak my dva, Marek a Šárka, společně hospodaříme.

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *