New York | listopad 2019

New York pěšky ve dvou dnech

Návštěva USA nikdy nebyla naším velkým snem (nejsme Mirek), a tak není divu, že jsme se do ní poprvé podívali až v listopadu 2019. Ve městě, které nikdy nespí, jsme byli pouhé dvě noci, ale i za takto krátký čas jsme toho zvládli hodně. No a s lišáckým úsměvem na rtech můžeme říct, že ty Spojené státy vlastně nebyly vůbec tak zlé, jak jsme si předem mysleli. New York jsme čekali přelidněný, předražený a sklo-betonově nezábavný. Jak jsme se ale mýlili!

 

O víkendu před Díkuvzdáním

YMCA NYCDo velkého jablka jsme přijeli v době největšího klidu, o víkendu před svátkem Díkůvzdání. Musíme Vám říct, že to bylo boží! Město bylo klidné, bez hluku a nikde nikdo. Pravděpodobně je teď naše představa o New Yorku silně zkreslená, ale právě díky ní máme pocit, že New York je příjemné místo, kam se rádi ještě někdy vrátíme.

Ať už tak jako tak, byli jsme v New Yorku ubytovaní v centru Manhattanu v YMCA a v sobotu brzy ráno jsme se vydali na pěší obchůzku těch nejznámějších a filmově nejprofláknutějších míst. Ze všeho nejvíc nás překvapilo, že jsme nakonec vůbec nevyužili městskou hromadnou dopravu a po celém městě jsme se pohybovali pouze pěšky. Díky snadné orientaci (ještě aby ne, ulice narýsované podle pravítka do pravých úhlů) a relativně blízkým vzdálenostem mezi jednotlivými zajímavými místy jsme vše zvládli v jednom dni.

 

Donut, bagel, burger

Všechny výše zmíněné laskominy jsme samozřejmě nemohli vynechat. Takže jsme si dali koblihy s bostonským krémem, bagel s bylinkovou pomazánou a v pravém nefalšovaném dineru jsme zašli na burgera s jahodovým milkshakem. Já si poprvé došla do Starbucks na kafe v kelímku se jménem a obřadně jej vypila na Times Square.

Bagel z New YorkuU tradic ale nezůstalo pouze v oblasti gastronomie. Když už jsme byli v převánočním NY, museli jsme dojít omrknout vánoční stromeček. (Koukněte do fotogalerie, abyste věděli, jak to dopadlo.) Zavítali jsme na Brodway street, do Central Parku i do Amerického muzea přírodních věd. Toulky městem nás dovedly na Wall Street a následně přes Brooklynský most do Brooklynu. Prošli jsme China Town a Little Italy a koupili si tričko s nápisem I ❤ NY. U Radio City si koupili párek v rohlíku z pojízdného stánku a hned poté vyfotili panoramatický Empire State Building. Do sbírky tradičních amerických a newyorských věcí jsme zařadili též koupi komiksu vyhrabaného z komiksové krabice. Jen na návštěvu Sochy svobody nezbyl čas, tak ji máme alespoň vyfocenou z dálky. 

 

New York a nečekané setkání

O tom, že je Velké jablko opravdu šťavnaté a můžete v něm narazit na kdekoho, značí i fakt, že jsme se na 3rd Avenue dali do řeči s milou dámou, jejíž maminka pochází z Domažlic. Setkání bylo milé, s dámou jsme rozebrali politickou situaci v obou zemích, povykládali o naší svatební cestě a naopak si poslechli zajímavou historii toho, jak se její rodiče kdysi rozhodli emigrovat. Rozhovor jsme zakončili předáním drobného dárku na památku a následně jsme vyrazili do bistra, které nám paní doporučila.

 

New York, město které nikdy nespí, nás velice mile překvapilo. Jeho atmosféra byla moderní, uvolněná, přátelská. Díky všem těm americkým filmům měl člověk pocit, jakoby už město dříve prochodil. S Markem se nám tam zkrátka líbilo a moc se těšíme až do Spidermanovy metropole vypravíme příště!

 

Fotogalerie

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *