O nás

Kdo jsou Pištělákovi?

Pištělákovi jsou mladý manželský pár, který rád cestuje, chodí do divadel a od roku 2019 píše svůj vlastní blog.

Marek

Marek se narodil v Praze, léta páně 1989 jako jediný potomek Jolany a Milana Pištělákových. Jako malý měl rád hokej, a tak si umíte představit, jak asi Marek prožíval vítězství národního týmu na Olympijských Hrách v Naganu. V současné době ale preferuje spíše fotbal.

Jakmile vychodil ZŠ U Kostelíčka, započal studium na střední škole se zaměřením na cestovní ruch. Poté úspěšně složil maturitní zkoušku a vrhl se na dráhu vysokoškoláka. V roce 2017 úspěšně dokončil studium a odnesl si tak do života inženýrský titul.

Marek má rád hudbu, no posuďte sami, v necelých 7 letech poslouchal za plotem koncert Michaela Jacksona! Zajímá se o politiku, módu a má rád sladké. Je hrdý Slovan, ikdyž většina lidí si o něm myslí, že je Ital. Pije totiž ristretto, vaří lasagne, jezdí v Alfa Romeo a každý rok cestuje minimálně jedenkrát do Itálie. Mezi jeho největší koníčky patří cestování a vaření.

Miluje Šárku.

Šárka

Šárka se narodila o 3 roky později (1992) v Bílovci – o celých 263 kilometrů východněji. V regionu razovitem vyrůstala po boku svého staršího bratra Mirka a žila tam až do svých 23 let. Osud tomu ale chtěl, a tak se dcera Světlany a Miroslava Štufkových po ukončení základní a střední školy rozhodla pro studium mimo rodnou hroudu. Vyzkoušela si studium na Vysočině, ve Španělsku a v Praze, kde se nakonec usadila.

O Šárce je všeobecně známo, že je ukecaná, usměvavá, střelená a výbušná. Má ráda knížky, náušnice a kabelky. Baví ji zpívat a tancovat. Ale ze všeho nejvíc ji baví cestovat a poznávat nové kraje spolu s jejich kulturou. Proto vždy na cestách ochutnává tamní pokrmy, hezky v putykách spolu s místňáky. Duší je Španělka. Pozdě vstává, pozdě obědvá a pozdě v noci usíná. Její nejoblíbenější barva je žlutá, nenávidí léto a naopak má ráda sníh.

Miluje Marka.

Pištělákovi na Bali Tegalalang