Léto 2019 skončilo!

Konec léta

Nabité léto roku 2019 plné kulturních akcí, dobrodružství a zážitků uteklo jako voda. Já i Marek jsme v posledních dvou měsících ukončili své pracovní poměry, zhlédli několikero divadelních představení, proposlouchali se čtyřmi dny plnými muziky na Colours of Ostrava a v neposlední řadě sklidili mnoho úrody z naší zahrádky. Zvládli jsme i čtyřdenní návštěvu Holandska a dvě narozeninové oslavy.

Ještě než ale definitivně řekneme létu sbohem, dovolte mi zrekapitulovat, co všechno se během léta událo:

 

1. Šárka skončila v práci + první zkušenosti s úřadem práce

Ukončení pracovního poměru proběhlo relativně jednoduše, zatímco komunikace s úřadem práce byla o něco komplikovanější. Musím přiznat, že nebýt několika mých blízkých známých, kteří si již celým tímto procesem prošli, byla bych zcela ztracena. Přístup úředníků se nedal vůbec označit za vstřícný či nápomocný, bohužel. Nakonec se ale vše zvládlo a už i já mám s tímto orgánem životní zkušenost.

 

2. Colours of Ostrava 2019

Naprostá senzace! Pro Marka novinka, která ho nakonec dostala. Zpočátku se, pravda, moc netěšil, protože žádná z kapel ho nelákala. Na konci festivalu ale nakonec i Marek odjížděl s playlistem plným nové, pro něj dosud neznámé, hudby. Za nás za oba můžeme doporučit například:

Výborných umělců bylo opět a zase neskutečně mnoho. K tomu perfektní společnost kamarádky Sandry a Mirka s Verunkou, takže nakonec zase pecka! Yes! Oba už se moc těšíme na příští ročník a jsme zvědaví, koho nám Coloursy 2020 přivezou.

 

3. Kolaudace u Davida s Martinou

Po téměř roce bydlení na nové adrese, jsme s Markem navštívili Davida a Martinu u nich doma. Setkání bylo moc prima, odnesli jsme si z něj nejen milé vzpomínky, ale také nové poznatky – znáte Zachyho?

 

4. Opět a zase v Lobkowicz

Milé a praktické brigádničení na Pažském Hradě. Krom nějakých těch chechtáčků, přineslo i nová seznámení s novými zaměstnanci LP.

 

5. Shirley Valentine

„Hra pro ženský“ – tak takhle označili skvělý výkon Simony Stašové Marek i jeho taťka. Zatímco já a Jolana jsme se královsky bavily, chlapi měli chvílemi co dělat, aby z řad diváků neutekli. Kolem a kolem ale super rodinné setkání.

 

6. Holandsko s babi a dědou

Fajn výlet a pro prarodiče velký zážitek. Více info zde.

 

7. Letní Letná

Letos nám bohužel nabitý letní program nedovolil navštívit jedno z hlavních představení. Zvládli jsme alespoň ohňovou openair show, která byla úžasná, a já ze záznamu koukla na husarský kousek provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongongy.

 

8. Oslava Mirkových narozenin

Klidná a velmi příjemná rodinná oslava bratrových narozenin. Celé akci dominoval naprosto perfektní dort Captain America, který Mirkovi vyrobila Verunka.

 

9. Slavnostní pečení kachny

V rámci vyprazdňování ledničky jsme uspořádali i rodinné pečení kachny. Dali jsme na rady moudřejších a zkušenějších kuchařů a kachně jsme věnovali celých 7 hodin pomalého pečení. Kachýnka se nám za projevenou námahu odměnila svým měkoučkým masíčkem a lahodnou chutí.

 

10. Marek skončil v práci

Kýžená úleva se Markovi dostavila na konci srpna ve formě ukončení pracovního poměru. S několika kolegy se rozloučil při skleničce vína a v pátek 29.8.2019 si domů odnesl květináč a hrnek. Jupí!

 

11. Návštěva pražské ZOO

Jako každý rok, i letos jsme se s Markem vypravili do pražské zoologické zahrady. Počasí nám přálo a zvířat jsme viděli požehnaně. Ostatně, pokochat se můžete například úvodní fotkou článku, na které je zachycen slonní výběh.

 

12. High Tea Party aneb Ladka oslavuje 30

Naprosto dokonalé rozloučení s létem. 12 spolustolovníků společně oslavilo krásné kulatiny sestřenice Lady. Oslava se konala v zahradě Werichovy vily na pražské Kampě. Hodovní stůl byl skvostně vydekorován ve stylu britského čaje o páté. Hrníčky, teplý čaj, sendviče, macronky, dezertíky, limonáda z růží a mnohem více. To vše spolu s letním počasím vykouzlilo nezapomenutelný zážitek roku 2019.

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *